Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

HET SMEDEN VAN IJZEREN BANDEN OM WAGENWIELEN is een oud beroep dat thans weer opgang maakt. Onze fotograaf maakte deze opnamen te Westerwijtwerd. Een zorgvuldig opgebouwd en verzorgd turfvuur zorgt voor voldoende verhitting van den ijzeren wiel band. * Rechts; Na voldoende heet geworden te zijn, wordt de gloeiende ijzeren band rond het houten wiel gelegd met speciale klemmen en hamer. Hierna wordt de band met water afgekoeld en krimpt het ijzer muurvast om den houten velg.

26 juni 1940

Artikel uit "Nieuwsblad van het Noorden", 26 juni 1940

Type
  • Krantenartikel
Identificatienummer van Koninklijke Bibliotheek
  • ddd:010327553:mpeg21:a0114
Trefwoorden
  • illustratie met onderschrift
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards