Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Tekst van een redevoering van Roosevelt, gehouden op 10 mei 1940 ter gelegenheid van het achtste Pan American Scientific Congress, waarin de president o.m. naar aanleiding van de Duitse inval in Nederland, België en Luxemburg zijn bezorgdheid uitspreekt over de toekomst van de Westerse beschaving in de wereld en speculeert over de noodzaak tot actieve interventie in Europa. Voorts een tweetal "statements" van Roosevelt betreffende de Duitse en Japanse oorlogsmisdaden, die ten strengste worden veroordeeld, alsmede enige niet nader in te delen correspondentie en memoranda van Roosevelt, 4 november 1936 - 24 maart 1944.

1936 - 1944

Collectie 217: Roosevelt, F.D.

Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards