'Arrestatie, gevangenis, transport en ontsnapping, enige herinneringen uit de bezettingstijd 1940/'45 : het verhaal van en door W.A. van den Wall Bake (1885-1979) schuilnaam Van Buren, maar die zich in dit verhaal Van Beek noemt', zonder datum.
1885 - 1979
Verhaal van William van den Wall Bake, in dit verhaal dus Van Beek genoemd, over zijn arrestatie wegens verzetsactiviteiten in de Achterhoek in december 1944, gevangenschap in De Kruisberg in Doetinchem en de ontsnapping op 1 februari 1945 van 17 gevangenen uit een rijdende goederenwagon van een transport van De Kruisberg naar concentratiekamp Neuengamme. Na enige dagen lopen vind hij onderduik in een ondergronds hol tussen Ruurlo en Vorden Archief 249-A1083: Dossier - Verzet - Gelderland (aanvullingen)
Thema's
Type
- Archiefbestand
Identificatienummer van NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies
- 55244
- MF3816067
Disclaimer over kwetsend taalgebruik
Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer