Het bijschrift luidt 'Joden niet gewenst in het City-theater in Amsterdam'. Deze foto is genomen op 2 januari 1941.
2 januari 1941
Het bijschrift luidt 'Joden niet gewenst in het City-theater in Amsterdam'. Deze foto is genomen op 2 januari 1941. De City bioscoop plaatste als eerste, uit eigen beweging, de bordjes 'Verboden voor Joden', een week voor de verordening van kracht werd. Officieel waren vanaf 8 januari 1941 bioscopen verboden terrein voor joden.
Collectie
- NIOD
Type
- Foto
Identificatienummer van NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies
- 97043
Trefwoorden
- Anti-joodse maatregelen
- Verboden
- Borden
- Bioscopen
- Joden
- Jodenvervolging
Disclaimer over kwetsend taalgebruik
Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer
![](https://data.spinque.com/iiif/2/https%3A%2F%2Fimages.memorix.nl%2Fniod%2Fthumb%2F1000x1000%2Fa0fbbbf2-4fd1-fa0d-0ed1-f2df8e038c08.jpg/full/full/0/default.jpg)