Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Molen deKoker, vroeger de zwarte hengst.

ca. 1920

Molen deKoker, vroeger de zwarte hengst. Koren en pelmolen De Koker kent een bijzondere historie die teruggaat tot 1592. De molen heeft als bijzonderheid dat men er in vroeger dagen met een schuitje naar binnen kon varen om te laden en te lossen. De Koker, ook wel De Zwarte Hengst genoemd, heeft een roerige geschiedenis achter de rug. De molen brandde af op 8 augustus 1840. Werd weer herbouwd op dezelfde plek als wipmolen. Deze molen ging op 31 juli 1866 in vlammen door bliksem. Wederom volgde herbouw, dit keer met een uit Graft afkomstige bovenkruier. Deze bovenkruier was aanvankelijk van Zaanse origine, in 1679 gebouwd in Zaandijk als papiermolen De Hoop, ook wel Arme Job genoemd. In 1848 verhuisde De Hoop naar Graft en kreeg daar een bestemming als korenmolen. In 1866 verhuisde De Hoop naar Wormer om daar als De Koker door het leven te gaan. De molen bleef tot 1928 in bedrijf en werd na jaren van stilstand en verval in 1944 aangekocht door Vereniging De Zaansche molen. In de jaren 1949-1950 werd de molen ingrijpend gerestaureerd. De laatste restauratie is van 1988. (krant NHD 22-09-2009, Peter Roggeveen ( Informatie: Beeldbank, Gemeentearchief Zaandam)

Collectie
  • Beeldbank Waterlands Archief
Type
  • Foto
Identificatienummer van Waterlands Archief
  • 0068-WAT002001819
Trefwoorden
  • Bedrijven/Fabrieken/Molens/Scheepswerven
  • Handel/Industrie/Economie
  • molens
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards