Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

English in a nutshell

1942 - 1945

English in a nutshell."Words, Idioms and Synonyms.'"Door, Joh. Bulten.""Uitgegeven door Dekker & Van de Vegt N.V. te Nijmegen.'scan van de voorpagina."Het boekje is geweest van tante Zus. Ze heette eigenlijk Nelly Steur. Ze was een zus van mijn moeder. ( Schenker van dit boekje dhr. van Rossum.) . Mijn moeder woonde toe in Angeren. Zij is geëvacueerd geweest naar Toldijk. Tante Zus is al ver voor de oorlog van Angeren naar Heilige Landstichting verhuisd en woonde in 1945 in de Hertogstraat in Nijmegen. Ze was een parmantig type dat het reuze interessant vond om om te gaan met de Engelstalige militairen in de stad. Ze had al wel verkering met mijn oom met wie zij later is getrouwd. De prijs van 2.25 staat nog voorin het boekje en tante Zus heeft ook haar naam en adres voorin gezet. Er liggen nog twee velletjes met handgeschreven woordoefeningen in.'"Bijgevoegd een afbeelding van Tante Zus uit augustus 1942, ook een foto van haar en een schoonzus in Nijmegen."

Collectie
  • Schriftelijke bronnen
Type
  • woordenboekje
  • Overige schriftelijke bronnen
Identificatienummer van Vrijheidsmuseum
  • 5.3.45094
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards