Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Button. Winterhulp. Duitsland. Fanta. Na-oorlogs.

Button. Winterhulp. Duitsland. Fanta. Metalen button van Fanta frisdrank. De button bestaat uit een wit plaatje met daarop in oranje letters de tekst 'Drink Fanta Orange'. 'Fanta' is hierbij weergegeven als logo. Aan de achterzijde is een speld bevestigd zodat de button op kleding gedragen kan worden. Deze button maakte deel uit van een schenking die voornamelijk bestond uit Duitse winterhulpgeschenken. Het is onduidelijk of deze button ook iets met de winterhulp te maken heeft of een andere betekenis heeft. Bekend is dat Fanta tijdens de Tweede Wereldoorlog in Duitsland ontwikkeld is nadat in Duitsland de ingrediënten voor de fabricage van cola niet meer beschikbaar waren. De button is waarschijnlijk na-oorlogs, ook omdat de tekst op de button Engels is en niet Duits.

Collectie
  • Militaria
Type
  • button
  • Militaria, klein
Identificatienummer van Vrijheidsmuseum
  • 2.5.485
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards