Rudolf VermeulenOok bekend als: Bob
Nijmegen, 28 februari 1915 - Oostkapelle, 9 maart 1945Rudolf Vermeulen is op 28 februari 1915 in Nijmegen geboren. Hij wordt Bob genoemd. Zijn vader is daar notaris, maar hij overlijdt na een lang ziekbed in 1921. Bob’s moeder blijft met vijf kinderen achter, waarvan Bob de oudste is. Hij gaat naar het St Canisiuscollege en is lid van hun hockeyclub Union. Na zijn gymnasium-examen gaat hij rechten in Nijmegen studeren. Als de oorlog uitbreekt, zit Bob in dienst bij het 26ste Regiment Infanterie.
Op 11 juni 1940 vertrekt hij naar Engeland, waar hij zich aanmeldt bij het Nederlands Legioen, de voorloper van de Prinses Irene Brigade. Eind augustus 1944 gaat hij met de Brigade naar Normandië. Op 27 november volgt hij een cursus bij de 163 Brigade Field Ambulance van de Royal Army Medical Corps. Op 3 december 1944 gaat hij terug naar de 1ste Gevechtsgroep, die dan op Walcheren is. Op 9 maart 1945 gaat hij op de motorfiets met Theo Burger en David Stenfert Kroese van Domburg naar Fort Mammoet (deel van de Atlantikwall). Ze zijn wat gehaast en nemen een duinpad. Er liggen veel Duitse Tellerminen (anti-tankmijnen), eentje ontploft als de motorfiets erover rijdt. De jongens zijn meteen dood. Bron: Website Prinses Irene Brigade
Bron: Digitaal Monument Engelandvaarders
Het leven tijdens de oorlog van Rudolf Vermeulen
1940Tocht naar Engeland
Omgekomen in Oostkapelle
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Digitaal Monument Engelandvaarders
Het Digitaal Monument Engelandvaarders presenteert de Engelandvaarders, hun helpers en de Nederlandse militairen die tijdens de inval van het Duitse leger in Nederland op bevel van hogerhand of op eigen initiatief naar Engeland uitweken. Op dit moment bevat het monument meer dan 7000 namen, waaronder bijna 3000 namen van Engelandvaarders.
Bekijk de bronAanbieder
Museum EngelandvaardersGevallenen '40-'45 database
De Gevallenen 40-45 Database is een aanvulling op de Erelijst van Gevallenen 40-45. De Erelijst een boek, maar de Database is een digitale lijst die constant wordt aangevuld en gecorrigeerd door het NIOD. De database gevallenen 40-45 is aangesloten op Oorlogsbronnen.
Aanbieder
NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en GenocidestudiesGeregistreerde oorlogsslachtoffers
180.000 Nederlanders zijn door de Oorlogsgravenstichting geregistreerd als oorlogsslachtoffer. Op Oorlogsbronnen vind je persoonsdata over deze mannen, vrouwen en kinderen die tijdens de Tweede Wereldoorlog of de Indonesische Onafhankelijkheidsoorlog zijn omgekomen. Het gaat zowel om militairen als burgers.
Bekijk de bronAanbieder
OorlogsgravenstichtingOorlogsdoden Nijmegen
De database Oorlogsdoden Nijmegen 40-45 bevat bijna 5.000 personen die in of rondom Nijmegen door vervolging of oorlogshandeling om het leven zijn gekomen, daar woonden, werkten, tijdelijk verbleven of begraven zijn.
Bekijk de bronAanbieder
Oorlogsdoden Nijmegen 1940 - 1945
Afbeelding van Rudolf Vermeulen
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Rudolf Vermeulen, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



