Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Brief in enveloppe. 20 september 1943. Aan den heer G.C. Janssen.

20 september 1943

Brief in enveloppe. 20 september 1943. Aan den heer Gerardus Christiaan Janssen. Per adres Machine Fabriek Boecher und Volkenborn Hohenlimburg in Westfalen.Verzameling brieven voor Gerard Janssen die tewerkgesteld was in Duitsland. Een korte samenvatting van deze brief.Lieve Gerard. Hier zijn we weer, de bakker, de kruidenier en de herbergier. Pas op dat je niet zat wordt. Wees er zuinig op. Wanneer je weer een pakje gaat sturen doe er dan de lege potjes in en ook de kapotte sokken, dan kunnen wij die stoppen. Schrijf maar hoe het gaat met het pannetje en of je nog iets tekort komt. De thee zit er ook in. Zie maar wat je er mee van plan bent. Ik heb je gisteren al gevraagd naar je verlof. Wordt maar eens een keer goed boos, en zie maar dat je een keer naar huis komt. In het pakje zit meel, appelen en boter. Meer havermout had ik niet. De volgende keer zal ik er wat zeeppoeder of een stukje zeep bij doen. Ik kan nu niet verder schrijven. Ze staan op mij te wachten. Als van de week de bruiloft voorbij is dan schrijf ik je weer.

Collectie
  • Schriftelijke bronnen
Type
  • Overige schriftelijke bronnen
  • Brief
Identificatienummer van Vrijheidsmuseum
  • 5.3.45808-025
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards