Binnert Philip de BeaufortOok bekend als: Jhr. Binnert Philip de Beaufort, Binnert, Jan Nijhuis, Lange Jan
Arnhem, 17 augustus 1919 - Amsterdam, 16 februari 1945Jhr. Binnert Philip de Beaufort is op 17 augustus 1919 in Arnhem geboren als zoon van Jhr François Willem Lambert de Beaufort en Louise Theodora barones van Hardenbroek. Hij studeert aan de landbouwhogeschool Wageningen. In mei 1940 dient hij als luitenant bij het korps Gele Rijders.
Na de capitulatie wordt hij commandant bij de Ordedienst (OD), later bij de Knokploeg (KP) Amsterdam. Als hij in 1941 in contact komt met geheim agent Lodo van Hamel, begint hij deze te helpen. Samen reizen ze door het land om militaire spionage te verrichten. Eind 1941 verdwijnt zijn reisgezel spoorloos. Binnert besluit naar Engeland te vertrekken. In Brussel wordt hij, als gevolg van verraad, gearresteerd en daarna in het Huis van Bewaring in Scheveningen (het Oranjehotel) opgesloten. Daar zit hij van november 1942 tot mei 1943.
In die periode schrijft hij het pamflet 'Kerstmis in Scheveningen' in een oplage van 3000 stuks, na de oorlog komt het als boek in herdruk. Het beschrijft hoe hij en zijn celgenoot op 24 december 1942 door een collaborerende Nederlandse gangloper worden bestraft (3 dagen 'kalte Kost') maar dat de volgende dag een andere bewaker hen twee papieren zakken geeft met fantastisch eten: paling, koekjes, borstplaat etc. Daarna wordt hij naar het Haagse ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Het lukt hem vandaar op 1 juli 1944 te vluchten met hulp van Dick Folmer (Oranjewacht), die in cel 644 zat. Hij duikt onder in de buurt van Amsterdam en heeft enkele maanden nodig om weer op krachten te komen.
Vanaf september 1944 werkt hij voor sabotagegroep NBS. Hij staat bekend als 'Jan Nijhuis' en 'Lange Jan'. Op 16 februari 1945 wordt hij op het Rokin herkend. Hij vlucht in de richting van de Kalverstraat. Hij wordt door een passerende SD'er aangeschoten; hij bereikt toch een dak, maar valt even later van het dak af. Hij is waarschijnlijk al dood als de Duitsers hem vinden. Binnert ligt begraven op de erebegraafplaats Bloemendaal. Zijn naam staat op de gedenksteen in de aula van de Landbouwhogeschool te Wageningen en op de Naamwand van het Monument voor de Gevallenen aan de Costerweg.
Bron: Digitaal Monument Engelandvaarders
Binnert Philip de Beaufort (Arnhem, 17 augustus 1919 - Amsterdam, 16 februari 1945) was een luitenant en verzetsstrijder. Bij een poging naar Engeland te vluchten werd hij opgepakt en opgesloten in het Oranjehotel. De Beaufort kwam door ziekte in ziekenhuis Zuidwal te Den Haag terecht. Hij wist hieruit te ontsnappen. De Beaufort kwam uiteindelijk toch om het leven toen hij op 16 februari 1945 in Amsterdam herkend werd en bij een vluchtpoging van een dak in de Kalverstraat viel.
Bron: Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nl
Het leven tijdens de oorlog van Binnert Philip de Beaufort
1942Gevangen in het Oranjehotel
Omgekomen in Amsterdam
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Digitaal Monument Engelandvaarders
Het Digitaal Monument Engelandvaarders presenteert de Engelandvaarders, hun helpers en de Nederlandse militairen die tijdens de inval van het Duitse leger in Nederland op bevel van hogerhand of op eigen initiatief naar Engeland uitweken. Op dit moment bevat het monument meer dan 7000 namen, waaronder bijna 3000 namen van Engelandvaarders.
Bekijk de bronAanbieder
Museum EngelandvaardersDoodenboeken 1940-1945 van de Stichting Oranjehotel
Stichting Oranjehotel heeft vier dodenboeken gemaakt, fotoboeken met portretten van ongeveer 750 omgekomen gevangenen. Deze gevangenen zijn gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte of omgekomen in een concentratiekamp.
Bekijk de bronAanbieder
Nationaal ArchiefNamenregister Het Oranjehotel
In het Digitale Namenregister Oranjehotel verzamelt Nationaal Monument Oranjehotel de namen en gegevens van mensen die tussen 1940-1945 in de Scheveningse gevangenis hebben gezeten.
Bekijk de bronAanbieder
Nationaal Monument OranjehotelDatabase WO2 Documentatiegroep 40-45
De documentatiegroep 40-45 heeft een database met ruim 50.000 personen, waaronder militairen en verzetsmensen. De data is afkomstig uit openbare bronnen.
Bekijk de bronAanbieder
Documentatiegroep 40-45Geregistreerde oorlogsslachtoffers
180.000 Nederlanders zijn door de Oorlogsgravenstichting geregistreerd als oorlogsslachtoffer. Op Oorlogsbronnen vind je persoonsdata over deze mannen, vrouwen en kinderen die tijdens de Tweede Wereldoorlog of de Indonesische Onafhankelijkheidsoorlog zijn omgekomen. Het gaat zowel om militairen als burgers.
Bekijk de bronAanbieder
OorlogsgravenstichtingBiografieën Tweede Wereldoorlog
Stichting WO2NET schrijft biografieën over personen betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
Bekijk de bronAanbieder
Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nl
Meer over Binnert Philip de Beaufort:
Afbeelding van Binnert Philip de Beaufort
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Binnert Philip de Beaufort, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



